MovieStarPlanet

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników bloga na jeden z najlepszych blogów o msp: moviestarplanet.blogspot.com

MovieStarPlanet

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników bloga na jeden z najlepszych blogów o msp: moviestarplanet.blogspot.com

MovieStarPlanet

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników bloga na jeden z najlepszych blogów o msp: moviestarplanet.blogspot.com

MovieStarPlanet

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników bloga na jeden z najlepszych blogów o msp: moviestarplanet.blogspot.com

Wednesday, 30 April 2014

Jak prowadzić bloga? Wskazówki!

1. Wybór strony, czyli gdzie warto założyć bloga?
Blogspot vs Wordpress
2. Adres
Po wybraniu strony, gdzie chcesz założyć bloga, powinieneś koniecznie pomyśleć nad adresem. Moim zdaniem najlepiej, aby był to jeden wyraz lub max. 3 słowa.
Jeżeli twój blog ma zbyt długi adres, np. http://kocham-moje-zycie-przyjaciol-rodzine246533128.blogspot.com/ możesz być pewna/y, że ludzie będą mieć ogromne problemy z jego zapamiętaniem. Jak więc wybrać adres bloga? Rusz wyobraźnią! Użyj swojej ksywki (http://ankyls.blogspot.com/), imienia (http://pamietnik-jessiki.blogspot.com/), tego czym się interesujesz (http://revvrysuje.blogspot.com/), a także kombinuj, zapożyczając z innych języków! (moviestarplanet - z ang. światowa gwiazda filmowa). Warto przykładać uwagę do wszystkich szczegółów, gdyż każdy składnik w przyszłości może decydować czy twój blog da radę się wybić.

3. Nazwa
Nazwą bloga może być wszystko: imię, zdanie, cytat! Tutaj pole manewru jest znacznie większe - możemy używać również polskich znaków, tj. ń, ć, ź, oraz symboli. Wybierając nazwę powinniśmy kierować się tematyką i tym, o czym będziemy pisać posty, np. "Życie Olgi", "Rysowanie i malowanie".

4. Posty
Ponieważ jest to rzecz, o którą najbardziej trzeba dbać, prowadząc bloga, poświęcony temu tematowi jest osobny post: Jak napisać dobry post?  Zapraszam wszystkich do przeczytania.
W skrócie: Ciekawe pomysły i inspiracje to dwaj najlepsi przyjaciele każdego blogera. Posty powinny być pisane z przyjemnością, ogromnym zaangażowaniem i pasją. Ważna jest także systematyczność, aby inni zauważyli, że twój blog cały czas jest aktywny i się rozwija. Na nowo powstałym blogu, notki dodawaj jak najczęściej, a z czasem kiedy zyskasz stałych czytelników, rób to od 4-5 razy miesięcznie, a jeśli kochasz blogować i masz ogromne zdolności do pisania - rób to jeszcze częściej. Post ulepszaj gadżetami, filmami, obrazami, itd., aby był jeszcze bardziej atrakcyjny. Pamiętaj o poprawności stylistycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

5. Właściciel i współtwórcy
Prawdziwym sukces w Internecie nie odnosi byle kto. Osoby, które zwykle go odnoszą są niezwykle kreatywne oraz czerpią ogromną przyjemność z tego, co robią. Myślę, że prawdziwy bloger powinien być również w pewnym stopniu sumienny i odpowiedzialny. Zalecam właścicielom, którzy troszczą się o statystykę swoich blogów, aby z raz lub dwa razy w miesiącu (najlepiej w środku i na końcu), wyliczali dla samych siebie średnią ilość wyświetleń. Ważne jest także sprawdzanie komentarzy - polecam jeśli mają one formę pytań, by na nie odpowiadać. Właściciel pokazuje przez to, że dba o swoich czytelników i tym sposobem zdobywa ich zaufanie.

Nie dajesz sobie samemu razy z blogiem lub prowadząc bloga czujesz się samotnie? Rozwiązaniem, które mogę ci polecić są współtwórcy. Jednakże, kiedy szukamy kogokolwiek, nie powinniśmy kierować sympatią, a raczej doświadczeniem i umiejętnościami danej osoby. Uważam że, warto zwrócić uwagę na: sposób pisania notek, podstawową znajomość html, zdolności graficzne, zainteresowania, itp. Jeśli blog ma więcej niż jednego współtwórcę (np. 5) każdego należy traktować tak samo!

6. Blog w sieci
Konta na innych serwisach w sieci, które są połączone z blogiem, to nie tylko bycie bliżej czytelników, ale również świetna reklama. Często strony takie jak: facebook.com czy twitter.com pomagają rozsławiać i wybijać się blogom oraz umożliwiają zwykle lepszy kontakt z właścicielem. Dzięki linkom i innym odnośnikom, pomagają też w bezpośrednim przejściu na blog.
Nasz blog w sieci:
Moje konta w sieci:
  • Google - dodaj mnie do kręgów w Google
  • Youtube - subskrybuj mój kanał na youtube.com
Sami widzicie - tyle różnych stron, aby rozsławić blog. A ty, z której korzystasz?
Uwaga! Prowadzenie innych stron w sieci to duże wyzwanie.Wymaga ono cierpliwości i czasu, a często okazuje się syzyfową pracą.
7. Wygląd
Jeżeli dopiero co założyłeś/aś bloga nie musisz od razu być mistrzem w edycji kodu html. Na początku wystarczy dobry gust, parę przydatnych dodatków (punkt niżej) oraz chęci do rozwijania umiejętności. Tworząc bloga na witrynie blogger.com (blogspot), masz do dyspozycji bardzo łatwy i wygodny w obsłudze "Projektant szablonów bloggera". Z całą pewnością to ci na razie wystarczy. Kiedy z czasem poznasz strony z dodatkami ściśle związanymi z kodem html, równocześnie zdobędziesz bardzo przydatną wiedzę o edytowaniu szablonów. Gotowe szablony na bloga można również pobierać z Internetu. (Przydatna może okazać się ta instrukcja: Jak pobrać i wstawić na bloga szablon z Internetu?). Korzystając także z innych, naszych równie ciekawych i pomocnych instrukcji już dziś możesz sprawić, że twój blog będzie zapierać wdech w piersiach.

8. Gadżety
Blog - rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego.
  • Archiwum - pomaga na chronologiczne uporządkowanie postów na blogu, przeważnie od najstarszych do najnowszych.
  • Etykiety - inaczej tagi/kategorie, ułatwiają znalezienie posta poprzez "słowo klucz", pomagają uporządkować treści na stronie.
  • Statystyka/Łączna ilość wyświetleń - zbiór danych, analiz. W przypadku nowo-powstałych stron gadżet zbędny. Pokazuje prestiż i często też popularność bloga. 
  • Tłumacz/Translator - pozwala na tłumaczenie treści bloga na inne języki. Daje możliwość zdobycia czytelników na całym świecie.
  • Ikony społecznościowe - koniecznie przeczytaj tę notkę KLIK! Gadżet ten nie występuje wśród gadżetów bloggera.
  • Obserwatorzy - lista stałych czytelników bloga.
  • Sondy/ankiety - używane głównie w celu poznania opinii czytelników.
  • Inne: gry, puzzle, cyber zwierzaki, itp.

9. Początki na blogu
Początki na blogu są bardzo trudne. Obecnie istnieje wiele blogów i stron o różnorodnej tematyce, co powoduje, że przebicie się jest kwestią talentu, szczęścia oraz zdolności. To kwestia chwili: znajdź się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Nie rezygnuj z bloga nawet jeśli będziesz miał bardzo mało wyświetleń lub jedynymi czytelnikami będziesz ty i osoby, którym powiesz o blogu. Uważam, że warto włożyć trochę wysiłku i starań, bo przecież każdy zaczyna swoją drogę od zera. Pamiętaj! Bądź miłym wobec innych, odpowiadaj w miarę swoich możliwości na komentarze, nie klnij lecz wyrażaj się prawidłowo.

10. Blog po zdobyciu czytelników
Masz już rzeszę czytelników? Twój blog jest znany i ludzie czytają go z przyjemnością? Gratuluje! Nie spoczywaj na laurach. Staraj się, aby twój blog dalej pozyskiwał więcej fanów oraz dawaj przykład tym, którzy dopiero zaczynają, aby uwierzyli, że naprawdę ciężką pracą, można osiągnąć wszystko. Dziękuję :)

Saturday, 26 April 2014

Jak napisać dobry post?

Dla większość internautów niniejszy post może być nie ciekawy, a wręcz nudny! Myślę jednak, że przed założeniem własnego bloga lub strony każdy powinien przeczytać tego typu poradnik. Zaczynamy...
1. Wybór tematu + pomysł
Hej! Najważniejszą rzeczą - wręcz świętością na blogach są posty. Jeśli myślisz, że ładny wygląd i super gadżety załatwią wszystko to grubo się mylisz. Pisząc bloga, cały czas powinieneś szukać nowych, coraz ciekawszych pomysłów i inspiracji. Twoje życie jest tak szalone i zakręcone, że często dobre pomysły przychodzą nagle i po chwili o nich zapominasz? Koniecznie załóż sobie kalendarz lub notatnik, a na pewno pomoże ci to w zorganizowaniu samego siebie :)
Pisz o tym, co cię interesuje. Nie przymuszaj się na siłę do czegoś co nie sprawia ci przyjemności, tylko po to, aby się popisać. Najprościej - pisz bloga z sercem.
Nie kopiuj pomysłów od innych. Nie powtarzaj 10 razy tego samego, co można przecież znaleźć na innych blogach. Bądź oryginalny, bądź kreatywny! Zaskakuj czytelników i samego siebie.


2. Czas i miejsce
Ważne, aby post nie był pisany "na szybko" ani na zawołanie innych. Jeśli jesteś chory, źle się czujesz - nie bierz się za blogowanie. Nie warto. Nie rób tego również w nocy, po całym dniu, kiedy jesteś już zmęczony. Moim zdaniem najlepszą porą na pisanie postów jest rano, południe lub popołudnie. W wakacje jednak jestem pewna, że wiele osób spędza aktywnie czas, więc zostają wczesne godziny, a właśnie wtedy człowiek myśli najlepiej.


Jednak jeśli chodzi o miejsce to polecam pracować przy świetle dziennym. Oczy wówczas nie bolą i mniej się męczą. Uwaga! Najlepiej zarówno w przypadku komputera stacjonarnego czy laptopa, ustawić go na stole lub biurku, dosunąć sobie najlepsze krzesełko i wygodnie pisać, nie narażając również kręgosłupa na uszkodzenie. W zależności od tego, jak długa jest notka czas jej tworzenia może być różny. (Przyznam, że robiąc wpis raz na jakiś czas, zwykle trwa to od 2-3 godzin.)

3. Systematyczność i częstotliwość
Jeżeli dopiero co założyłeś bloga, pisz na nim jak najczęściej (3-4 razy w tygodniu). Staraj się, aby inni zauważyli, że twoja stronka jest wciąż aktywna. Z czasem, kiedy zyskasz stałych czytelników, możesz zredukować ilość pisanych notek do 2-3 tygodniowo, a potem do 4-5 miesięcznie. Wszystko zależy oczywiście od twojego pisarskiego zapędu do pracy. Wiem z własnego doświadczenia, że z czasem ludzie potrafią popaść w monotonię. Twój post nie powinien być pisany "bo muszę". Czerp przyjemność z tego co robisz!

4. Dopieść post!
Absurdalny tytuł do punktu czwartego lecz zapewniam, że bardzo przydatny. Otóż, większość ludzi należy do grupy wzrokowców, a wiąże się z tym zapamiętywanie poprzez obraz. Dlatego też, warto w tej sytuacji ulepszać swoje posty poprzez dodawanie (ładnych i wyjątkowych) zdjęć i innych kolorowych plików. Ponadto możemy umieszczać także gadżety, tj. sondy/ankiety, gry, filmy z youtube.com i wiele innych. Zachęcam także każdego do dodawania odnośników, prowadzących do innych, ciekawych stron:
Moja metoda na post to dzielenie go na parę podpunktów lub części (post, który jest kontynuacją innego postu). Wówczas wszystko jest bardziej przejrzyste i zamiast szukać tego, co nas interesuje po każdym słowie, od razu widzimy wyróżniony fragment tekstu, np. "1. Wybór tematu + pomysł". 


5. STYL, ORTOGRAFIA I INTERPUNKCJA w pisaniu postów

  • STYL - W zależności od tego kim są odbiorcy twojego bloga, twój styl pisania i język może być tak różny. Odwiedzają cię nastolatkowie? Nie posługuj się wówczas wyszukanymi w słowniku wyrazami, gdyż określona grupa ludzi posługuje się swoim slangiem. Nie używaj także gwary. Ponieważ niniejszy blog jest o grafice komputerowej w oparciu o grę moviestarplanet, staramy się tu posługiwać słownictwem, zrozumiałym dla każdego. Skończyłeś pisać post? Koniecznie przeczytaj go na głos lub poproś o to kogoś innego!
  • ORTOGRAFIA - "oliwia mie wkóża i jest głópio mondra" - Co myślicie? Fatalnie! A nawet ciężko to przeczytać. Niestety, ale taka jest konsekwencja, gdy dziesięciolatka pisze post i nie poprosi nikogo o jego sprawdzenie. Jeśli nie wiesz jak napisać wyraz poprawnie to masz trzy wyjścia: szukasz poprawnej pisowni w słowniku (wersja dla ambitnych); piszesz post w przeglądarce (np. google chrome), która zaznacza błędy ortograficzne; lub zastępujesz wyraz innym, który wiesz jak napisać (dla leniuchów). 
  • INTERPUNKCJA - Tutaj sytuacja jest nieco cięższa. Nie każdy ma w domu słownik interpunkcyjny, a nawet jeśli posiada, to często nie potrafi z niego korzystać. Ludzie nie wiedzą, czym są zdania składowe, spójniki współrzędności, itd. To samo jest z zdaniami podrzędnymi, wielu po prostu nie pamięta ze szkoły ich konstrukcji. Przeważnie kierujemy się przeczuciem lub utrwalonymi przyzwyczajeniami. Warto w tym miejscu powtórzyć sobie chociaż spójniki i podstawowe zasady interpunkcji. 
Wyróżnia się 15 spójników zobowiązujących do postawienia przecinka: aby; ale; bo; bowiem; chociaż; choć; gdyż; jednak; jeśli; jeżeli; lecz; natomiast; ponieważ; żeby; toteż
 Mam nadzieję, że post okazał się bardzo przydatny. Po trzech latach blogowania wreszcie udało mi się stworzyć własny poradnik. Pozdrawiam -

Thursday, 17 April 2014

5 sposobów na... Zdobycie przyjaciela

Czasami trudno jest znaleźć przyjaciela na MSP. Gra bez przyjaciół i wzajemnej pomocy byłaby nudna i bez sensu, dlatego też w tym celu zebrałam informacje jak można znaleźć przyjaciela w różnych miejscach na MovieStarPlanet ;)

1. Gry
Quiz, Ubierz się, Zwariowane Karty i inne gry to dobry sposób na miłe spędzenie czasu na MSP. Grając w grę, nigdy nie wychodzimy z niej z pustymi rękoma. Oprócz cennego fame możemy zdobyć także nowych przyjaciół.
Zazwyczaj po ogłoszeniu wyników gry:
Możemy przepisać nazwę użytkownika do "Przyjaciele" lub kliknąć w przycisk "Zaproś do przyjaciół", który niestety nie zawsze się pojawia. (Zaznaczony na zdjęciu powyżej)

2. Chat
Jest to miejsce na msp, gdzie może się ze sobą komunikować więcej niż 2 osoby. Tutaj możemy również grać w minigry, spacerować z pupilem, a także używać naszych animacji, równocześnie prezentując je innym. Chat - pokój zawierania nowych znajomości, więc wykorzystajmy to! 
Naciskamy na moviestar i zapraszamy :D

3. Znajomy znajomego
Jeżeli masz już dosyć wielkie grono przyjaciół, a chcesz mieć ich jeszcze więcej w szybki sposób wykorzystaj tę metodę...
Klikamy na najlepszych przyjaciół i chłopaka/dziewczynę moviestar, zapraszamy i wracamy się. Najlepszy przyjaciel najlepszego przyjaciela - duża szansa na poznanie kogoś naprawdę miłego i sympatycznego.

4.Filmy
Po ocenieniu dowolnego filmu, zarabiamy 10 sc. Następnie wyświetla nam się okno z aktorami reżyserem, komentarzami, itd. Oczywiście wybieramy moviestar i zapraszamy!

5. Highscores
Highscores - lista najlepszych wyników, ranking. To kolejny sposób na zdobycie kogoś z kim można popisać, zaprzyjaźnić się, a także pomóc. Na msp szukamy w menu ikony z podpisem "Highscores", a następnie dowolną kategorię, np. artbooks, looks, itd.
Jak zwykle - szukamy odpowiedniej moviestar i zapraszamy ;)
Uwaga! Nie zapraszajcie sławnych moviestars do znajomych np. ALAKINGA, Arli, bo przeważnie nie przyjmują. Mają one swoje grono znajomych i zazwyczaj miejsca na przyjaciół są już zapełnione. 
  
PS. Jeżeli post "5 sposobów na..." przypadł wam do gustu, postaram się zrobić więcej postów z tej serii.
Pozdrawiam! Nowa redaktorka A l l a d y n a

Sunday, 6 April 2014

Jak pobrać i wstawić na bloga szablon z Internetu?

Hej! Chcąc mieć na blogu, założonym na stronie blogger.com wyjątkowy i oryginalny design możemy edytować szablon wg własnych potrzeb za pomocą funkcji "Dostosuj" lub "Edytuj kod HTML". My jednak dziś zabierzemy się za pobieranie darmowych szablonów z Internetu.

1. Skąd pobrać szablon na blogger.com?
2. Jak pobrać szablon na komputer?
1. Wchodzimy na jedną z poddanych wyżej stron (ja będę opierać się na http://btemplates.com/)

2. Wybieramy dowolny szablon, który nas interesuje, np. AbstractVector

  • po naciśnięciu "Download" - pobieramy
  • po naciśnięciu "Preview", bądź "Demo" (w zależności od rodzaju strony jaką wybraliśmy) - wyświetla nam się podgląd szablonu 


3. Jak rozpakować szablon w komputerze?
1. Rozpakowujemy szablon w komputerze za pomocą programu WinRAR - możemy go za darmo pobrać z następującej strony: http://www.dobreprogramy.pl/WinRAR,Program,Windows,12398.html
2. Na komputerze otwieramy folder "Pobrane". Naciskamy na pobrany szablon lewym przyciskiem myszki, a potem wybieramy "Extract files" (jeżeli posiadasz angielską wersję językową programu) lub "Wypakuj pliki" (w przypadku polskiej wersji językowej).
3. Potwierdzamy przyciskiem "OK" i mamy już rozpakowany szablon do wgrania na bloga.

4. Jak wstawić pobrany szablon na bloga?
1. Szablon ==> Utwórz/przywróć kopię zapasową (na pasku, koło nazwy bloga)

2. Wchodzimy w odpowiedni plik, czyli rozpakowany szablon. Następnie szukamy i wybieramy dokument zapisany jako "Dokument XML". 

 3. Przekazujemy i gotowe!

Friday, 4 April 2014

10 animacji, które warto mieć

HEJ !!!

Oto scalone przeze mnie zrzuty ekranu poszczególnych animacji, które są moim zdaniem przydatne w wielu sytuacjach, np. w filmach, do statusu, w pokojach, czatach i innych miejscach. Jeżeli nie mamy mało animacji lub nie mamy ich wcale - inne moviestars rzadko kiedy biorą nas do swoich filmów.

1. Beating Heart- Przydatna animacja do okazania miłości w statusie
2. Fake Moustache- Animacja również do "Co teraz robisz" oraz do szpanowania.
3. Scared- Dobra do filmów, gdy ktoś jest zmartwiony lub jak sama nazwa mówi przestraszony,
4. Posing for Paris- animacja, nie wiem czemu ładnie wygląda jak mamy ubraną sukienkę, idealna do
statusu oraz do chatu
5. Poiting- do filmów oraz wtedy gdy chcemy kogoś pokazać xd
6. Holding Hands- animka dla zakochanych <3 Wygląda dobrze gdy dwie moviestars wykonują ją w
dwóch kierunkach
7. Lying in the Grass- nasza moviestar leży na trawie i przygląda się, niestety dla VIP, ale fajna, dobra do filmów
8. Deluxe Model Pose - animacja do statusu, do filmu , do chatu, tzw. "Zapchaj dziura" żeby nie było pusto :P
9. Cry Baby- dobra gdy moviestarma powód do płaczu,
10.  Blow kiss- dobra do statusu, oraz filmów

Pozdawiam,

Nowa redaktorka A l l a d y n a