Saturday, 8 March 2014

Jak wstawić baner na bloga?

Dziś chciałabym wam pokazać jak upiększyć blog, wstawiając na niego wyjątkowy gadżet - baner. Myślę, że sposoby, które wam zaprezentuje, przypadną wam do gustu!

Baner - w Internecie banner to graficzna forma przekazania treści informacyjnych bądź reklamowych, często będąca odnośnikiem do strony promowanego produktu. Najczęściej jest wykonany w technologii Adobe Flash, wcześniej były to głównie animowane pliki graficzne w formacie GIF, czasami stosowane są pliki JPEG.

Baner ze strony http://404bajery.pl/
1. Na początku wchodzimy na http://404bajery.pl/. Na pasku bocznym naciskamy "Baner LED" lub "Baner LED 2" (Ja będę się opierać na mniejszym - Baner LED 2)
2. Wpisujemy tekst, który ma nam się wyświetlić, np. Każdy kocha MovieStarPlanet.pl i wszyscy to wiedzą!. W zależności od tematyki bloga napisy mogą być naprawdę różnorodne: One Direction - najlepszy zespół, Violetta jest najlepsza, itd.
3. Teraz generujemy kod. 
4. Kopiujemy go i wstawiamy w układzie do gadżetu "HTML/JavaScript"

5. Wklejamy kod i zapisujemy. Gotowe!
Przykład:

Baner z obrazka
1. Wybieramy w układzie gadżet "Obraz".
2. Następnie dostosowujemy ustawienia, czyli podajemy tytuł, podpis, obraz oraz koniecznie LINK, dzięki któremu, gdy naciśniemy obrazek zostaniemy przeniesieni do innej karty.
 3. Zapisujemy. Przykład:

Baner z kodu html
Kopiujemy poniższy kod html, wklejamy do gadżetu "HTML/JavaScript", uzupełniamy wg własnych potrzeb i zapisujemy.
<a href="Link do strony, która ma być otwarta w nowej karcie" rel="nofollow"><img alt="Komunikat, np. Odwiedź" height="wysokość, np. 250" id="Image3_img" src="Link do banera" width="szerokość, np.240" /></a>
Przykład:
Nowa redaktorka bloga - Niallerkowa

5 comments:

 1. Witaj! Post przypadł mi do gustu ze względu na temat jakiego się podjęłaś. Bardzo fajny i ambitny oczywiście. ; D Trzymaj tak dalej ! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tag, zgadzam się c: A jak ci się podoba mój ? :3

   Delete
  2. Baaardzo się cieszę.

   Delete
 2. Czemu Wszystkie Nicki Na Msp.pl Są Zajęte Kiedy Są Wolne ;)

  ReplyDelete
 3. Super opisane! Dobrze to robisz, wszystko jest zrozumiałe :)

  ReplyDelete

Dziękujemy za każdy komentarz