Sunday, 29 June 2014

Walka blogów - Arli VS starr_03

Hey. W dzisiejszym poście - starcie blogów. Będą to strony autorstwa starr_03 oraz Arli. Do każdej kategorii dodam screeny, które pokażą wam styl pisania dziewczyn, ich dbałość o strony internetowe. Zaczynamy :)

Kategoria pierwsza: adres strony
Nazwa strony Arli możemy przetłumaczyć jako "Dla moviestars". Nazwa ciekawa, mówi sama za siebie, że można znaleźć tam wiele pomocy czy instrukcji. Arli należą się punkty dodatnie, za pomysłowość. Autorce przyznaję 9/10 punktów.

Starr_03 miała również niezwykły pomysł. Podoba mi się. Od razu wiadomo, że blog jest dla graczy moviestarplanet. Nazwę punktuję, na 8/10.

Kategoria druga: wygląd nagłówka
Każdy nagłówek, powinien zachęcać do obejrzenia dalszej zawartości bloga. W tej kategorii, punktowała będę: estetykę oraz pomysł.

Estetyka:
Na stronie, stworzonej przez Arli, bardzo doceniłam estetykę. W moim poprzednim poście, dowiedzieliśmy się, że Arli to licealistka. Nawet przy oglądaniu jej bloga, ta teoria się potwierdza. Bardzo estetyczny, wykonany z pasją i pomysłem. Przyjrzyjcie się:
Nie widzisz zawartości screena? Kliknij na niego.
Stwierdzam, że sama nie zrobiłabym tak estetycznego, ładnego nagłówka. Gratuluję!
Oceniam go bardzo wysoko - aż 10/10. Zdecydowanie autorka zasłużyła na tę liczbę punktów! 

A teraz nagłówek wykonany przez starr_03. Jak to mówią "Francja - elegancja". Przy przewijaniu strony w dół, nagłówek zostaje, jednak nie przeszkadza nam w czytaniu, gdyż zmniejsza się i zostaje na pasku z rozwijanym menu. Wygląd nagłówka:
Nie widzisz zawartości screena? Kliknij na niego.
Ładny, a nawt o wiele ładniejszy, niż wykonany przez Arli. Oceniam również 10/10.

Kategoria trzecia: częstotliwość pisania postów
Tutaj moja ocena jest bardzo niska - niestety 1/10. Arli pisze bardzo, bardzo rzadko. Ostatni, post opublikowała 26 stycznia bieżącego roku. Jeden, jeden i jeszcze raz jeden. Poza tym, ogólny brak komentarzy z mojej strony.

Z kolei strona mspowicze zasłużyła na dziesiątkę. Najnowszy post, pojawił się 25 czerwca. Jak widać, Starrr_03 dodała więcej redaktorów i dzięki temu, kiedy nie ma czasu na napisanie notki, może zrobić to ktoś inny. 

Kategoria czwarta: błędy ortograficzne, interpunkcyjne, błędy szyku.
Na blogu Arli, nie pojawiają się żadne błędy. Autorka przecież zna się na rzeczy, umie dbać o estetykę, szyk w zdaniach, ortografię i interpunkcję. Należy jej się pełna dziesiątka. Gratuluję po raz kolejny!

Konkurencji również nie zdarzają się jakiekolwiek błędy. Jak widać mamy tutaj walkę profesjonalistów. Co ja mogę jeszcze dodać? Moje uszanowanie! 10/10.

Kategoria piąta: wygląd posta
U Arli posty wyglądają estetycznie, tekst jest w dość równomiernym i uporządkowanym szyku. Wszystko ma swoje miejsce. Dziewczyna zapamiętała o wstępie, rozwinięciu oraz zakończeniu, a także dodała przydatne akapity. Kolory, w zrobionym "własnoręcznie" szablonie, są świetnie dopasowane! Bardzo mi się podoba. Kochana, zasługujesz na dziesiątkę!

Przykładowy post:


Starr_03 - zgrany szyk, akapity, wszystko, co jest potrzebne. Zobaczcie sami:

Tutaj równie elegancko, jednak nie dorównuje znanej Arli. Otrzymuje 9 punktów

Punktacja, wraz z oceną końcową:
Nadszedł czas, na ocenę końcową wraz z punktacją.

Blog Arli - otrzymał 40/50 punktów - II miejsce
Blog starr_03 - otrzymał 47/50 punktów - I miejsce 
Gratuluję nominowanym blogom. Zdanie poszczególnych osób na temat powyższych blogów może być inne. Proszę o tolerancyjne przyjęcie mojego, buziaki - 

12 comments:

 1. Fajny blog ;** zapraszam na mój: marciowate-msp.blogspot.com ;** Na MSP jestem kitty3567 i zapraszam na mój nowy film ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękujemy. W imieniu autorki proszę się nie reklamować.

   Delete
 2. Tutaj Aisza - dziwna właścicielka bloga.
  Swietnie piszesz! :) Bardzo mi się podoba . :*

  ReplyDelete
 3. Droga Haniu!
  Niestety, ale nie popatrzyłaś na datę napisania wcześniejszego postu na mspowicze.Była przerwa na około 2 m-ce. A teraz nie można wchodzić na tą stronę (przynajmniej ja tak mam).

  PS Fajny post:3

  ReplyDelete
 4. Meg Snow skopiowala ten post. http://megikrajina.blogspot.co.uk/2014/07/ktory-blog-lepszy-arli-vs-starr03.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Loli patrzy na daty napisania postów ;)

   Delete
 5. Fajna notka, ale to NIE są BLOGI, tylko STRONY.
  Blog, czyli końcówka blogspot.com, a strona końcówka .pl.
  Ciężko to zrozumieć.

  ReplyDelete
 6. Wspaniałe ! ! ! :D

  ReplyDelete
 7. Mam Arli w znaj! Na MSP nazywam się miss kremówka 2014. Pozdrawiam wszystkich redaktorów tego bloga :)

  ReplyDelete

Dziękujemy za każdy komentarz